Plotter

plotter-fiyatlarıepson-plotter-modelleri-kPlotter Nedir?

Plotter, özellikle çizim ve grafik çıktıların alınmasında kullanılan büyük boyutlu yazıcılardır. Bilgisayar teknolojisi, yabancı kaynaklı olduğundan, Plotter adı ile de bilinirler. Eskiden kalem ile çizdikleri için adları çizici olarak kalmıştır. Günümüzde kalemli, mürekkep püskürtmeli çeşitleri vardır. Plotter günümüzde dijital baskı ve daha çok CAD (Computer Aided Design) programları tarafından desteklenir. Plotter genelde mimarlık, mühendislik, matbaa uygulamalarında yoğun olarak kullanılırlar.

Ankara da Epson plotter çizici fiyat, satış, Epson plotter fiyatı, Epson 510 fiyatı, Epson T610 fiyatı,Epson T770 fiyatı, Epson T790 Fiyatı, Epson 2300 fiyatı, Epson Z6100 fiyatı, plotter fiyatı, plotter satış  fiyatları,  iç mekan Epson plotter fiyatları ve özellikleri, dış mekan plotter makineleri fiyatları ve özellikleri hakkında destek almak için satış temsilcimize danışabilirsiniz.

Plotter çeşitli boyutlardaki kağıtlara baskı yapmak için kullanılan teknolojik bir üründür. Plotter makineleri, çalışma mantığı ve yaptığı iş açısından bilgisayar yazıcılarına benzetilebilir. Ancak plotter makineler büyük boyuttaki kağıtlara baskılar yapar ve yazıcıdan çok daha özenli çalışır. Plotter makineler oluşturulan geniş çaplı projelerin kağıda dökülmesi işlemini yapar. Plotter makinelerin gelişiminden önce saatlerce süren, projeyi kağıda dökme işlemi şimdilerde plotter makinelerle birlikte oldukça hız kazandı.

Plotter Fiyatları

Epson Plotter Yetkili Satış Noktası Ploza Kağıt Makina olarak ; satışını yaptığımız Epson plotter ürünleri düşük maliyet ve yüksek çözünürlük sağlamaktadır.

Plotter Makineleri Kağıtları

Plotter makineler özel baskılar yaptıkları için, baskılarda özel kağıtlar kullanılır. Plotter makinelerle değişik kağıt türlerine baskılar yapılmaktadır. Plotter kâğıtları diye geçen bu kağıt çeşitleri; kanvas kağıt, saten kanvas kağıt, fotoğraf kağıdı, inkjet kağıt vb.dir. Plotter kağıt çeşitlerini incelemek için plotter kağıdı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Plotter Makineleri Nerelerde Hangi Amaçla Kullanılır?

Plotter makineler genellikle reklam sektöründe, mimarlık ve mühendislik alanlarında, kopyalama merkezlerinde kullanılıyor. Kullanıldığı alanda üreticilere büyük kolaylıklar sağlayan plotter makineler, üretime hız kazandırıp, az emekle çok iş yapıyor.

Plotter Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojik her üründe olduğu gibi plotter makinelerde de birçok marka ve model mevcut. Çeşitli internet sitelerinde değişik markaların plotter çeşitleri mevcut. Fakat plotter çeşitleri denince ilk akla gelen iç mekan plotterlar ve dış mekan plotterlar olmalıdır. İç mekân plotterlar, genel anlamda daha hassas baskılar için kullanılır. Baskısını yaptıkları ürün güneş, su vb. etkenlerden etkilenen ürünlerdir. Bunlara örnek olarak kağıt, kanvas verilebilir. Dış mekân plotter makineler ise genellikle su, güneş vb. etkenlerden kolayca etkilenmeyen ürünlere baskı yaparlar. Bunlara örnek de tabelalar, bilbordlar verilebilir.

Plotter Makineleri ve Ozalit Makineleri Arasındaki Farklar

Plotter makineler ve ozalit makineler çalışma prensibi açısından birbirlerine benzeseler de ikisinin kullanım alanları farklıdır. Plotter makineler ozalit makinelerden daha gelişmiş bir teknoloji kullanırlar.

Plotter Makinelerin Kurulumu ve Kullanıcı Eğitimi

Plotter makinelerin kurulumu satın aldığınız firma tarafından kullanıcılara sağlanmaktadır. Kurulum hizmetinin yanı sıra kullanım eğitimi de veren firmalar, kullanıcı herhangi bir sıkıntı yaşadığında plotter  teknik servis desteğini müşterilerine ulaştırmaktadır.
Verdiğimiz bilgilerin faydalı olması dileğimizle…

Plotter Kullanım Şekli

Geniş Format Plottere kâğıt rulo ve tabaka halinde verilir.

Plotter Markaları

Plotter markaları arasında Epson, Hp, Canon, Xerox, Oce, Roland gibi markalar bulunmaktadır.

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Hizmet Bölgelerimiz

Hizmet verdiğimiz İllerimiz : Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Antakya, Iğdır, Isparta, İçel, Mersin, İstanbul (Trakya), İstanbul (Anadolu), İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Sakarya, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Adapazarı, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunçeli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak, Kıbrıs, ve Türkiye Tüm ilçeleri Genelidir.

Plotter Teknik servisi’ verilen Ankara ili ve ilçeleri ; Akyurt, Altındağ, Esenboğa, Altınova, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Çankaya, Elmadağ, lalahan, Hasanoğlan, Yeşildere, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Oyaca, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Güvem, (06360) Mamak, Kutludüğün, Nallıhan, Çayırhan, Polatlı, Temelli, (06930) Sincan, Şereflikoçhisar, (06170) Yenimahalle, Yenikent, Sarayköy, ve bağlı diğer tüm semtlerine satış ve teknik servisi hizmetleri sunmaktayız…

‘Tarayıcı’ , ‘Scanner’ , Kağıt Katlama’ , ‘Plotter’ , ‘Designjet’ , Toner’ , ‘Developer’ , ‘Drum’ , ‘Blade’ , ‘Charge roller’ , ‘Hot Roller’ , ‘Scrapper’ , Center Thermistör’ , ‘Poligon Motor’ , Paper feed’ , Fixing ünit’ , ‘Drive ünit’ , ‘Corona’ , ‘Gear’ , ‘Dişli’ , ‘Hıtır lamp’ , ‘Kağıt’ ‘Plotter kağıtları’ , ‘Hp Kartuş’ , ‘kafa’ , printed’ , ‘Hp Toner’ , ‘Dolum’ , ‘Hp 500 Kartuş dolum kit’ , ‘hp t 610 kartuş dolum kit’ , ‘A0’ , ‘A1’ , ‘A2’ , ‘A3’ , ‘A4’ , ‘A5’ , ‘A0+’ , 24” , 36” , 42” , 44” , ‘Satış ve Teknik’ , ‘HP T PLOTTER’ , ‘tarayıcı plotter dijital’ , ‘plotter dijital büro’ ‘Hp DesignJet Kartuş’ , ‘scanner tarayıcı plotter’ , ‘Teknik Servis Ankara’ , ‘dijital büro makineleri’ , ‘DesignJet Kartuş Dolum’ ‘Plotter’’ ‘Teknik Servis’ ‘folyo kesim’ ‘Cutter Plotter’ ‘Tamir’ , ‘Bakım onarım’ , ‘Diital Baskı Ürünleri Satış ve servisi’

Plotter Satış Servisi:

alisveris-tablosu-1